Domov / Jesenná knižná romantika: Čo by ste si rozhodne mali prečítať

Jesenná knižná romantika: Čo by ste si rozhodne mali prečítať

Čítate radi? Potom tu pre vás máme extra porciu romantiky pre takéto jesenné čítanie. Prišiel čas zabrzdiť kočík, sadnúť na lavičku a nechať sa unášať na vlnách cituplných príbehov.

Chcete klasiku?

Pokiaľ holdujete klasickým dielam, rozhodne by vás nemali minúť nasledujúce tituly.

  • Dáma s kaméliami – Alexandre Dumas ml.

Tragický príbeh zúfalej lásky, v ktorom sa prelína túžba po nežnosti s pohŕdaním a nenávisťou. Ako dopadne vzťah medzi chlapcom z dobrej rodiny a dievčaťom, ktoré sa rozhodne zarábať peniaze ako kurtizána? Táto náročnejšia klasika vás odmení neuveriteľnými emóciami a príbehom, ktorý sa vám dostane pod kožu.

  • Trh márnosti – William Makepeace Thackeray

Román vysmievajúcej sa anglickej spoločnosti prvej polovice 19. storočia rozpráva príbeh Francúzky Becky, ktorá túži stúpať po spoločenskom rebríčku a získať moc. Je mladá, krásna, vtipná, inteligentná a hlavne – nebojí sa intrigovať. Ako to s jej pletkami dopadne?

  • Eugen Onegin – Alexander Sergejevič Puškin

Znudený mladík z vyššej spoločnosti Evžen odchádza na vidiek za svojim priateľom Lenským. Tam sa do neho zamiluje mladé dievča Tatiana, ktoré sa mu zo svojej lásky vyzná v liste. Onegin je však natoľko apatický, že ju odmieta. Po čase a mnohých spletitostiach sa Evžen s Tatianou znovu stretávajú. Viete, ako tento príbeh skončí? Toto klasické dielo plné emócií prečítate na jeden záťah.

Alebo niečo modernejšie?

Klasiku už máte v malíku a radi by ste niečo súčasné?

  • Všetko, čo sme mali – Jennifer Bright

Dojemný príbeh optimistickej Kate, ktorá si prejde traumatizujúcou udalosťou. Nad vodou ju drží sen o vlastnej kaviarni, ktorý sa začne konkretizovať, keď dostane možnosť prenajať si malý obchodík v Londýne. Stretne sa však s problémom v podobe synovca majiteľky priestoru, s ktorým je Kate nakoniec donútená kooperovať. Ako sa ich vzťah bude naďalej vyvíjať?

  • Možnosti milostného románu – Jan Nemec

S čím všetkým sa stretávajú účastníci šesťročného vzťahu, ktorý má svoje veľké vzplanutie už za sebou? Prečo je potrebné, aby sa tento pomer stretol s rozpadom? Ján Nemec do knihy vkladá autobiografické prvky a uvažuje nad tým, prečo máme potrebu žiť s tým druhým. V intelektuálnej novele sa autor postupne stáva hlavnou postavou a odhaľuje svoju telesnú aj myšlienkovú intimitu.

TIP: Ak nechcete v kočíku ťahať ťažké knihy, kúpte si čítačku elektornických kníh (e-kníh), do ktorej vložíte všetky svoje obľúbené tituly.

Zdroj obrázku: Lucas nobrega da silva / Shutterstock.com