Domov / Cit pre detail prinesie vášmu interiéru štýl a pohodlie

Cit pre detail prinesie vášmu interiéru štýl a pohodlie

Zdroj obrázka: Shcherban Oleksandr / Shutterstock.com

Zariaďovanie bytu či domu je vždy veľká výzva. Človek by tejto činnosti mal venovať dostatok pozornosti i času, pretože predstavuje vytvorenie oázy pohodlia a príjemného žitia. Samozrejme, podstatnú rolu hrajú financie, ktoré do značnej miery limitujú a pretvárajú predstavy. Aj s nižším rozpočtom sa však dá vytvoriť útulné prostredie, do ktorého sa budete radi vracať.

Obývačka – váš vesmír

Úlohu spoločenskej miestnosti zohráva v každom byte či dome obývacia izba. Je to miesto, kde s rodinou trávime najviac času po celodennej naháňačke, kam si pozývame priateľov. Preto je dôležité myslieť na jej praktické a vkusné vybavenie. Dominantou každej obývačky je obvykle gauč či sedacia súprava. Niet divu. Niektoré gauče však poskytujú oveľa viac ako len pohodlné sedenie.

  • Rohový gauč poslúži ako veľkorysý priestor pre početnejšiu rodinu či návštevu.
  • Rozkladací gauč ponúkne okrem sedenia aj možnosť prespania pre jedného až dvoch spáčov.
  • Gauč s úložným priestorom oceníte zvlášť v prípade, keď vás limitujú metre štvorcové.

Materiál vám uľahčí život

Technické prevedenie pohovky je jedna vec, materiál však druhá, a to veľmi podstatná. Ak vašu domácnosť okupujú deti, oblúkom sa vyhnite lacným textilným materiálom, ktoré nasajú každú nečistotu či vyliaty džús. Ak vám je eko koža či koža nepríjemná, voľte aspoň špeciálne upravené látky, ktoré dokážu drobné nehody eliminovať a ľahko sa čistia. V ideálnom prípade ich vyzlečiete a vyperiete v práčke.

Myslite na dostatok úložných priestorov

Ak váš byt nie je zrovna veľký, šikovné úložné priestory oceníte. Výborne v tomto smere poslúži komoda, ktorú môžete umiestniť prakticky kamkoľvek a vďaka variabilite prevedení ju využijete aj ako príručný stolík či policu na doplnky. Voliť môžete buď šuplíkovú, alebo krídlovú verziu, podľa vašich preferencií.

 

Ak sa rozhodnete pre závesný variant, myslite na jeho obsah, príliš ťažké veci by mohli výrazne skrátiť životnosť komody. Pokiaľ máte radi zmenu a občas potrebujete svoj príbytok „prekopať“, pozrite sa na verzie s kolieskami. Vďaka tomuto drobnému detailu ich môžete presúvať podľa potreby či nálady. Komody nájdu využitie prakticky v každej miestnosti, od predsiene až po detskú izbu. Výborne sa dopĺňajú s policovým systémom či zrkadlom.

Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com

Doplnky, ktoré vás vystihnú

Nielen menovka na dverách by o vás mala niečo povedať. Rovnako je to aj s interiérom. Strohé zariadenie síce splní účel, ale bez drobností plných zážitkov či spomienok to bude stále iba byt a nie domov. Nemusíte mať zrovna stenu ovešanú fotkami z každej rodinnej oslavy, no skúste zapojiť fantáziu a siahnuť po niečom originálnejšom.

 

Zaujímavou voľbou sú v prípade doplnkov cestovateľské mapy, ktorých obrys môžete vkusne vyplniť snímkami z jednotlivých miest, ktoré ste navštívili. Tento moderný a výstižný doplnok môže byť dominantou vašej steny, ktorým bezpochyby svojich hostí zaujmete. Ak však nemáte na dokonalé ladenie čas alebo sa vyžívate v jednoduchosti, potom zvoľte plagáty.

 

Na trhu nájdete nepreberné množstvo najrôznejších motívov, takže je bezpochyby jasné, že si vyberiete. Ponuka je naozaj široká, od jednoduchých geometrických motívov cez krajinky, knihy, zvieratá, slávne osobnosti a značky až po plagátové zostavy. 

S farbou opatrne

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek doplnok, majte na pamäti, že menej je niekedy viac. V praxi to znamená, že ak vaše steny hýria farbami, doplnky by mali byť jednoduché a ideálne jednofarebné, v kontraste s okolím. Príliš veľa farieb a štýlov by ľahko mohlo skĺznuť k nevkusu a rušivému gýču.

 

Ak si neviete dať rady so zariadením bytu či domu, neváhajte sa obrátiť na bytového dizajnéra. Odborníci z tejto oblasti často dokážu doslova čarovať s priestorom vďaka výborným nápadom a znalosti materiálov.