Domov / Ako pri zariaďovaní nového bytu ušetriť peniaze?

Ako pri zariaďovaní nového bytu ušetriť peniaze?

Ak sa nachádzate v situácii, kedy ste sa konečne nasťahovali do vlastného, čakajú vás už len tie príjemnejšie povinnosti. Jednou z nich je aj zariaďovanie nového bytu. Nedostatok peňazí je však častým problémom, ktorý sa v tomto prípade môže naskytnúť. 

Prinášame vám cenné a nápomocné rady, ako pri zariaďovaní bytu ušetriť. Základom je, aby ste nekonali príliš impulzívne. Mohli by ste totižto kúpiť všetko, čo by ste uvideli a nakoniec by vám to bolo aj tak zbytočné. Zariaďovanie bytu by ste si mali z tohto dôvodu vopred dôkladne premyslieť a naplánovať

Kde nakupovať nábytok?

V tomto prípade platí heslo, že menej je viac. Váš byt bude vyzerať útulnejšie, ak nebude zbytočne preplnený nepotrebným nábytkom a ozdobami. Z tohto dôvodu by ste si mali dobre premyslieť strategický plán.

Použitý nábytok nemusí byť zlý

Každý z vás určite pozná tradičné bazáre a antikvariáty. Na ich stránkach, resp. im podobným portálom, ako je napríklad FB market place, môžete nájsť skutočné drahokamy v podobe kvalitného nábytku. 

Ľudia tu z rôznych dôvodov ponúkajú inzeráty aj nepoužitých vecí. Z takéhoto typu nákupu nemusíte mať vždy obavy, práve naopak. Ušetríte množstvo peňazí a doma vám pribudne kvalitný nábytok, ktorý možno ani nie je tak veľmi používaný.

Využite zľavové kupóny

Ak uprednostňujete nákupy čisto nových vecí, máme pre vás tip na ušetrenie peňazí. Nie nadarmo sa hovorí, že zľavové kupóny sa skutočne oplatia. Sú to takpovediac naši verní spoločníci pri každom nákupe. 

Napríklad na webe futuriko.sk si môžete dohľadať rôzne zaujímavé zľavy a akcie na konkrétny obchod, v ktorom nakupujete. Aj napriek tomu, že nový nábytok vás vyjde drahšie ako ten z bazárov, vďaka zľavovým kupónom sa určite oplatí.

Viac ako milión produktov na jednom mieste

V súvislosti so zariaďovaním nového bytu stojí za zmienko aj internetový portál Biano.sk, ktorý je skutočne praktický. Vďaka pár klikom vyhľadáte potrebný nábytok za niekoľko sekúnd. Zobrazia sa vám všetky možnosti, kde daný produkt môžete zakúpiť. 

Taktiež sa dozviete cenu, možné akcie a ďalšie ponuky. Nákup cez portál Biano.sk vám ušetrí množstvo času a nervov, ktoré by ste za iných okolností museli stráviť v kamenných obchodoch.

DIY výroba pre kreatívnych

V dnešnej modernej dobe je obľúbená aj DIY výroba alebo inak povedané, urob si sám. Platí to aj pri nábytku. Na to, aby ste si sami vyrobili niečo z dreva, textilu alebo dokonca odpadového materiálu, nemusíte holdovať stolárstvu či dizajnérstvu.

Na internete nájdete množstvo inšpirácií, na základe ktorých zvládnete home made kúsky ľavou zadnou. Okrem iného, oživíte svojho kreatívneho ducha a nakoniec aj ušetríte nemalé financie, ktoré môžete zužitkovať an niečo iné.

Najdrahší produkt nie je automaticky najlepší

Je logické, že pri kúpe nábytku sa prirodzene zohľadňuje aj cena. Avšak, v tomto prípade neplatí, že to najdrahšie musí byť automaticky aj tým najlepším. Odhliadnuc od ceny vášho nového nábytku vám odporúčame, aby ste sa v určitých momentoch radšej zamerali na jeho kvalitu a celkové prevedenie.