Domov / Aké doplnky nesmú chýbať vo vašej kuchyni?

Aké doplnky nesmú chýbať vo vašej kuchyni?

Láska vraj prechádza žalúdkom, a preto je kuchyňa srdcom domácnosti. Bez jedla nikto moc dlho nevydrží a v kuchyni sa veľmi často schádza celá rodina. Kuchyňa je teda určitým stredobodom, ktorá by mala byť tiež vhodne zariadená. Čo by určite vo vašej kuchyni nemalo chýbať?

Vstavané spotrebiče vs. voľne stojace

Trendy pri zariaďovaní prostredia kuchyne sú rôzne. Môžete mať kuchyňu v štýle Provence, rustikálne i moderné. Každá sa vyznačuje inými prvkami. Avšak jedno majú spoločné, a to vybavenie elektrospotrebičmi.
Tie sú neoddeliteľnou súčasťou každej kuchyne, pretože s ich pomocou sa varí, pečie, smaží a pripravujú rôzne dobroty. Okrem voľne stojacich spotrebičov je možné mať i vstavané. Ich nespornou výhodou je hlavne to, že s kuchynským nábytkom tvorí kompletný celok a vzhľad takejto kuchyne je na vysokej estetickej úrovni.
Navyše je možné vstavané spotrebiče prispôsobiť individuálnym požiadavkám, takže výsledok je celkom určite originálny. Na druhú stranu je toto riešenie náročnejšie na priestor, takže mnohokrát je treba dať prednosť voľne stojacim elektrospotrebičom. Aj tu je z čoho vyberať, aby kuchyňa pôsobila pekne a príjemne.

Kuchyňa v štýle Provence

Aj keď sme na Slovensku, veľa ľudí dáva prednosť si vytvoriť vo svojej kuchyni kútik v štýle francúzskeho vidieka. Veľakrát to majú ako peknú spomienku na dovolenku vo Francúzsku. Pre Provence sú typické jemné pastelové farby - mint, ružová, svetlo-modrá či žltá, ktorá sa môže objaviť na závesoch, obrusoch aj ďalších bytových doplnkoch. Nevyhnutné je tiež vytvoriť ilúziu kamenného alebo tehlového obloženia. Na podlahu je ideálna dlažba. Ďalším charakteristickým prvkom štýle Provence sú rôzne vázičky, svietniky či obrázky, ktoré by tiež v kuchyni nemali chýbať.

Rustikálne kuchyne v štýle našich prababičiek

Páči sa vám štýl slovenského vidieka? Potom si zariaďte v tomto duchu svoju kuchyňu. Pre kuchynskú linku voľte dezén dreva a na podlahu si dajte drevené palubovky. Nemusia byť originálne, existujú aj laminátové podlahy v tomto štýle.

Pekná je kombinácia bielej farby kuchynských dvierok a drevených doplnkov - napríklad pracovné dosky s týmto vzorom. Obklady je vhodné voliť v prírodných farbách. Ak kuchyňu chcete štylizovať do retro vzhľadu, môžete si zaobstarať kanafasové závesy. Chýbať by nemusela drevená polička, na ktorej pomocou lazúry necháte vyniknúť krásu dreva.

Minimalistické moderné kuchyne

Nepáči sa vám rustikálny štýl a dávate prednosť modernému poňatiu zariadenia kuchyne? Potom pre vás budú ideálne kuchynské dvierka vo vysokom lesku - biela a čierna farba sú obľúbená klasika, ktorá nikdy nesklame. Moderný väčšinou znamená minimalistický, čo v sebe obnáša predovšetkým praktické vybavenie kuchyne bez kudrliniek. Vstavané spotrebiče minimalizmus umocnia, pretože vytvorí jednoliatu plochu s kuchynským nábytkom. Typickými doplnkami modernej kuchyne sú sklo, kov a na obľube získava aj dezén betónu v jeho typickom sivastom odtieni.

Interiér kuchyne by ste si mali zariadiť podľa svojich vlastných preferencií.

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com